Google+

Vajinal Mantar Hastalığını Önlemenin 5 Yolu

Posted by in Vajinal Mantar Hastalığı

Herkese merhaba benim adım Deniz Öztürk. Yıllarca vajinal mantar hastalığından çok çektim. Yılların verdiği tecrübe ile vajinal mantar hastalığı konusunda baya çok bilgi birikimine sahip oldum. 

Bu makalemde sizlerle vajinal mantarı önlememde etkili olan 5 metodumu paylaşacağım, bu listenin bana faydası olduğu kadar size de faydası olacaktır.

Banyo Yapın

 1) Banyo Yapın!

Bu biraz komik gelebilir ama devamlı bir şekilde yıkanmanın pozitif etkisini zaman içinde gördüm. Yıkanmanın en önemli kısmı ise banyodan sonra havlu ile çok iyi kurulanmanızdır. 

Mantar nemli ortamları sever, bu yüzden banyodan sonra iyi kurulanmanızı öneririm.

 2) Temiz Hava

Temiz Hava AlınVajinanızın biraz temiz hava almasını sağlamalısınız. Elbette ki çıplak gezmenizi tavsiye etmiyorum. Ama hava geçiren iç çamasir giymeniz ve geceleri iç çamaşir olmaksızın yatma imkanınız varsa böyle yapmanızı öneririm. Temiz hava, enfeksiyonları engellemedeki en önemli unsurdur. 

Aslında dar elbiseler ve dar iç camaşırlar giymemeniz vajinal mantarı önlemeniz konusunda size çok yardımcı olacaktır.

 3) Diyetinizi Değiştirin

Bilimsel deneylerin de gösterdiği gibi, her gün bir tabak yoğurt yemeniz vajinal mantar hastalığını ve mantar enfeksiyonunun ilerlemesini önlemede çok etkilidir. Üstelik yoğurt, tadı hoş olan bir yiyecektir. 

Şu da bilinmelidir ki yoğurt, vajinal mantar hastalığını önlemede etkilidir, yalnız hastalıktan kurtulmak istiyorsanız yoğurtun bir faydasını ne yazık ki göremezsiniz.

 4) Kokulardan Uzak Durun

Kokulu tuvalet kağıtlarından ve kokulu çamaşır deterjanlarından uzak durmalısınız, nasılki bebekler için hijyenik açıdan kokulu deterjanlardan uzak durulursa, sizde bu hijyenik görüşü uygulamalısınız. 

5) Daha Az Şeker

Daha Az Şeker TüketinŞekerden uzak durulmalıdır, fazla şekerin mantara yol açtığı konusunda bir çok deneyim mevcuttur. Bu tabi ki her insanda farklıdır ve bunun sizin vücudunuzdaki vajinal mantarı önlemede etkili olup olmadığını görebilmeniz için denemeniz gerekmektedir.

Eğer sürekli vajinal mantar hastalığına yakalanmaktaysanız bu 5 tavsiye size yardımcı olacaktır.

Aklınzda bulunması gereken devamlı hijyendir, temizlik mantar enfeksiyonunun yenmedeki en etkili unsurdur.

———————————

Deniz ÖztürkDeniz Öztürk Kimdir?

Deniz Öztürk vajinal mantar hastalığı ile seneler boyunca yaşamak zorunda kalmıştır. Bir kaç ay önce yenilenen tedavi yöntemleriyle,  Deniz Öztürk, vajinal mantar konusundaki buluşlarını paylaştığı bir e-kitap çikardi ve bu e-kitap bir çok bayanın mantar hastalığını yenmesinde etkili olmuştur.

Siz de Deniz Öztürk’ün Vajinal Tedavi e-kitabını okuyarak vajinal mantardan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Vajinal Tedavi e-kitabı hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için lütfen bu linke tıklayınız: Vajinal Tedavi

vajinal mantar tedavisi