Google+

Vajinal Mantar Enfeksiyonunu Atlatmanın Püf Noktaları

Posted by in Vajinal Mantar Enfeksiyonu

Vajinal Mantar Enfeksiyonu

Kullanımı Faydalı Vajinal  Mantar Tedavisi Önerileri

Birçok kadının vajinal mantar enfeksiyonuna yakalanması hoşnutsuz bir durumdur. Neyse ki her derdin devası da var sevgili okurlarım. Konu hakkında biraz bilgi kazanarak, bu sıkıntılı durumdan kurtulmak ve önlemlerini öğrenmek enfeksiyonlara karşı  kolay olabilir.

Pamuklu külot giymek en iyisidir . İpeksi iç çamaşırları ilginizi çekebilir, ama bununla birlikte sorunlar meydana getirebilir. Kasık alanı bölgesine nefes alacak şekilde, yardımcı olacak şekilde pamuk külot giyin. Bu şekilde herhangi bir şekilde büyüyen vajinal bakterilere karşı önlem almış olursunuz .vajinal mantar enfeksiyonu

Vajinal mantarla ilgili ilk ağrınız oluştuğunda, bir ağrı kesici alın. Bu şekilde kalıcı bir çözüm bulana kadar kendinizi iyi hissedebilirsiniz.

Vajinal Mantar Enfeksiyonundan Korunma

Cinsel Aktivite

Eğer vajinal mantar tedavisinde bir krem kullanmak zorunda olursanız, kondom veya diyafram kullanmayınız. Lütfen vajinal mantardan kurtulana kadar cinsel aktiviteden kaçının. Birçok hastada meydana gelen dönüşümlü vajinal mantar enfeksiyonunun sizin de başınıza gelmesini istemiyorsanız eşinizle bu süreç içerisinde birlikte olmayın. Eşinize bu hastalığınızı belli etmek istemiyorsanız, cinsel organınızda ağrı ve yanma olduğunu, tuvaletinizi yaparken bunun acı verdiğini söyleyebilirsiniz.  Ertesi gün mutlaka doktorunuza giderek en kısa sürede bu konuyla ilgili konuşmanız gerekmektedir.

Yoğurt

Vücudunuza doğal bakteri alarak size saldıran bakterilerle savaşmaya ne dersiniz? Kültür yoğurdu veya kefir tüketin. Eğer iyi bir şekilde vajinal mantarla savaşmak istiyorsanız, yoğurt yemeye başlayabilirsiniz. Acidophilus, faydalı bir bakteridir ve yoğurt içine dahil edilmiştir. Enfeksiyonu hızlı geçirmek gibi sağlıklı bakteriler ile genital bölgeyi savunmayla kuşatabilir ve vajinal mantara sebep olan bakterilerle daha iyi savaşabilirsiniz.

Sıkı giysiler ve naylon yapımı malzemeler giymeyin. Bunlar nem birikmesine neden olduklarından vajinal mantar enfeksiyonu bakterilerinin daha çabuk üremelerine sebep olurlar. Maya bakterileri büyümek için ıslak/nemli ve sıcak yeri seviyor. Pamuk gibi doğal kumaşlardan yapılmış giysiler edinin ve yeterince bol olmasına dikkat edin.

Diyet

Diyet tekrarlayan mantar enfeksiyonları için önemli bir rol oynar. Diyetiniz, şeker bol olduğunda, bu kesinlikle vajinal mantara karşı duyarlı olduğunuzu ve  vücudunuzda bir ortam oluşturabileceğini anlar. Eğer şekeri yüksek olan gıdalar çok tüketiyorsanız, daha fazla sebze ve fındık özelliği olan diyet programları deneyin.

Kıyafet Seçimi

Yeni enfeksiyonlara yakalanma riskini azaltmak için, pamuk gibi, nefes alan iç çamaşırı giyin. Malzemelerin diğer türlü etkisini artırmak için nem tutmayan özellikteki iç çamaşır ve kıyafetler kullanın. Mesela % 100 pamuklu iç çamaşırı olabilir. Ayrıca, egzersiz ya da terleme sonrasında, iç çamaşırınızı derhal değiştirmeniz gerekir. Kuru kalmak, vücudunuzda üremeye çalışan bakterileri sınırlamak için ideal bir yol arasındadır.

Vajinal Mantar Enfeksiyonu Tedavisi – Doğal Vajinal Mantar Tedavisi

Çoğu kadın rahatsız eden ve ağrılı vajinal mantar enfeksiyonundan nasıl kurtulacağını merak etmektedir. Muayene için gittikleri doktorlardan genelde ilaç, hap, krem ve antibiyotik tavsiyesi alırlar ancak enfeksiyon geçmez, sadece kısa bir süre rahatlattıktan sonra tekrar eder. Vajinal mantardan etkilenen insanlar, bu hastalığın çok sayıda olasılığa sahip olduğunu kabul etmelidir . Doğal vajinal mantar tedavisi için vajinal tedavi isimli kitabı okumanız kesin bir çözüme başlamak için harika bir yoldur .vajinal mantar enfeksiyonu tedavisi

vajinal mantar tedavisi