Google+

Mantar Kremi

Posted by in Mantar Kremi

Mantar Kremi

Mantar Kremi

Mantar Kremi denilince akla ilk gelen ayak mantarı kremi olur. Oysa bugün ele alacağımız konu en az ayak mantarı kadar önemli bir hastalığın tedavisidir. Mantar kremi , mantar enfeksiyonunun bulaştığı yere sürülerek tedavi prensibine dayanır. Peki, vajinal mantar veya halk arasında kasık mantarı olarak adlandırdığımız mantar virüsü, bu kremlerle tedavi edilebilir mi? Bunun için öncelikle daha önce bu yöntemle tedaviye başvuran kişilerin yorumlarını almak en mantıklı çözümdür. Yapılan istatistiklere göre ayak mantarı tedavisinde krem kullanımı hastalığı durdurmaya veya yavaşlatmaya yönelik bir tedavidir. Ancak konu vajinal mantar enfeksiyonunda mantar kremi kullanımına geldiğinde, pek te aynı çözümü bulamamaktayız.

>>>Doğal Vajinal Mantar Tedavisi kitabını okudunuz mu?

Mantar Kremi ve Vajinal Mantar

Mantar kremi, vajinal mantar enfeksiyonu için tedaviye yönelik bir çözüm gibi görünmüyor oysa doktorlar bize vajinal mantar ile ilgili tedavi yöntemlerinde genelde krem, ilaç ve antibiyotik kullanımını önerirler. Elbette bununla ilgili iltihap kurutucu adı altında yine de merhem özelliği taşıyan vajinal mantar kremleri mevcuttur. Mantar kremi kullanımında pek çoğumuzun bilmediği gerçek şudur ki ; krem, ilaç ve antibiyotikler kasık mantarı çözümü yerine hastalığın devam etmesini sağlamaktadır. Bunun nedeni ayakta ve elde görülen mantar,  cinsel organlara yaklaştıkça şekil değiştirerek farklı bir mantar enfeksiyonu türüne dönüşür. Vücudun algılama mekanizmasını bozarak vajinaya veya penise yerleşmeye çalışırlar. Bu nedenle, el ve ayak mantarı tedavisinde kullanılan ilaç, krem ve antibiyotikler vajinal bölgede tedavi niyetiyle kullanılamaz. Halkımız arasında yapılan en büyük hatalardan biri yukarıda bahsettiğimiz olaydır.

Ayak mantarı tedavisinde kullanılan mantar kremi, mantar ilacı veya mantar ilaçları, mantar enfeksiyonu tedavisinde kullanılırken vajinal mantar ( kasık mantarı ) tedavisinde de kullanılabilirmiş gibi biliniyor. Oysa bu kanı tamamen yanlıştır. Eğer siz veya çevrenizden birileri bu şekilde bir tedavi yöntemi sunuyorsa lütfen güzel bir dille çözümün bu olmadığını anlatın ve tedavinin yolunun bu olmadığını söyleyin. Çünkü bu şekilde yalan yanlış bilgilerle tedavi edilmeye gidilirse hastalığın, değil tedavi, daha da çok tetikleyerek kalıcı bir hale gelmesine sebebiyet verilebilir.

Mantar Kremi Kullanımı

Mantar kremi, kullanım açısından piyasada çeşitli mantar enfeksiyonları için tedaviye yönelik sunulmuş kremlerden oluşmaktadır. El ve ayak mantarı tedavisinde kullanılan bu kremler her gün el ve ayaklar ılık suyla yıkandıktan sonra ilgili yerlere sürülerek tedavisi yapılır. Vajinal mantar tedavisi için ise bu kremleri kullanmak hastalığınızı arttırmaktan başka bir işe yaramayacağından dolayı Doğal Vajinal Mantar Tedavisi kitabını okumanızı tavsiye ederim. Bu şekilde hem doğal hem de doğru çözümü bulmuş olacaksınız.

İlgili Yazılar :

vajinal mantar tedavisi