Google+

Mantar Enfeksiyonu

Posted by in Mantar Enfeksiyonu

Mantar Enfeksiyonu

Mantar Enfeksiyonu

Mantar enfeksiyonu genel anlamda ikiye ayrılır. Bunlardan ilki dış çevreden vücudumuza yerleşen, ikincisi de vücudun kendisinin oluşturduğu mantar enfeksiyonlarıdır. Konu çok geniş bir alana yayılmasına rağmen yazımızda ufak ama faydalı bilgiler vermeyi umuyoruz.

Mantar Enfeksiyonu Nasıl Oluşur?

Mantar enfeksiyonu vücudun iç ve dış organlarında oluşabilen, her koşulda üreyebilen ve yaşamaya elverişli bakterilerin vücut içerisinde zararlı etki göstermesidir. Bakteriler genelde dış çevreden gelmekle birlikte vücutta bulunan bakteri dengesizliği de buna sebep olmaktadır. Dış çevre koşulları olarak gıda maddeleri, tuvalet alışkanlığı, giyimde kullanılan eşyaların çeşitleri, cinsel birleşme, temiz olmayan koşullarda solunan hava, sigara ve alkol tüketimi ile bir çok faktör mantar enfeksiyonuna sebep olabilmektedir. Vücudun oluşturmuş olduğu mantar enfeksiyonu dışardaki etkilerden çok daha fazladır ve sessiz bir şekilde vücuda yerleşerek gerekli kuluçka evresini tamamlayarak vücuda zarar vermeye başlar.

İnsan metabolizması vücut içerisinde yararlı ve zararlı tüm organizmaları ayırt edecek kapasiteye sahiptir. Bu mikro organizmalar vücut içerisinde dengeli bir biçimde vücuda fayda sağlamak amacıyla kontrollü olarak tutulmaktadır. Vücut savunma mekanizması bazı dönemlerde fazla sayıda olan bakterileri parçalar, yok eder ve sınırlı sayıda kalmasını sağlar. Bu şekilde vücut dengesi korunur. Ancak vücudun savunma mekanizmasının zayıf olduğu dönemlerde –ki bunlar hastalıkların olduğu döneme denk gelir– bakteriler kontrol edilemez şekilde artmaya ve vücuda fayda yerine zarar vermeye başlar. Bu şekilde mantar enfeksiyonu vücutta kendisini iyiden iyiye hissettirir. Gerek el ve ayak gerekse vücut içerisinde, deri üzerinde oluşan mantarlar ve kasık mantarı ( vajinal mantar ve penis mantar enfeksiyonu ) nın oluşması bu temele dayanır.

>>>Doğal Vajinal Mantar Tedavisi yazımızı okudunuz mu?

Mantar Enfeksiyonu Belirtileri

Mantar enfeksiyonu belirtileri kaşıntı ile başlar. Kaşıntıyı kızarıklık ve yara oluşumu takip eder. Bu aşamalardan sonra sıçrama olarak adlandırdığımız, vücudun diğer bölgelerine yayılma evresi baş gösterir. Mantar enfeksiyonu, basit temel virüs yayılma prensibine dayanır. Zararlı bakteri, önce sağlıklı olan hücrenin içerisine yararlı bir bakteri olarak girmeye çalışır. Savunma sistemi daha önce enfeksiyon eşlemesine uygun olmadığını tespit ederse virüs rahat bir şekilde hücreye yerleşir ve hücredeki bulunan besinlerle beslenmeye başlar. Virüsler, lenf sistemi ve savunma sisteminin onları tanıyamayacağı şekle dönüştüklerinde zararlı olarak gözükmezler. Hücreye yerleşen mantar enfeksiyonu, sağlıklı hücreye önce RNA ( Ribo Nükleik Asit ) ‘ sını sonrasında ise DNA ( Deoksirübo Nükleik Asit ) ‘ sını yerleştirerek, eşleme yoluyla kendisine çevirir ve sağlıklı hücreyi komple kendisine dönüştürür. Bunun gibi milyarlarca bakterinin hücreleri ele geçirdiğini düşündüğümüzde kısa süre içerisinde mantar enfeksiyonu vücutta yerleşmiş olur.

Mantar Enfeksiyonu Tedavisi

“Mantar enfeksiyonu” nun temel amacı vücut içerisine girip yaşamını devam ettirmektir. Bu nedenle de gerek bayanlarda gerekse erkeklerde kasık bölgesinde yer etmeye ve oradan da cinsel organ yoluyla vücut içerisine yerleşmeye çalışır. Bunlardan en tehlikelisi halk arasında kasık mantarı enfeksiyonu olarak tabir edilen vajinal mantar enfeksiyonudur. Bilhassa bayanlarda vajina, vücut içerisinde yer aldığından dolayı enfeksiyona yakalanma riski erkeklere göre %80 oranında daha fazladır. Doğal Vajinal Mantar Tedavisi adlı kitabımızda vajinal mantar enfeksiyonuna karşı kesin çözüm getiren doğal tedavi yöntemleri sunulmuş olup kitaptakileri uygulayanlarda vajinal mantar enfeksiyonunun tamamen geçtiği gözlemlenmiştir. Dilerseniz “Doğal Vajinal Mantar Tedavisi E-Kitabı Ürün İncelemesi” yazımızı inceleyebilir ve kitabı doğrudan bilgisayarınıza indirerek vajinal mantar tedavinize bugün başlayabilirsiniz.

İlgili Yazılar:

vajinal mantar tedavisi