Google+

Kasık Mantarı

Posted by in Kasık Mantarı

Kasık Mantarı Nedir?

Kasık MantarıKasık Mantarı, kasıkta görülmesine rağmen, ayaklarda başlamış olan mantar hastalığının kasık bölgesine sıçramış olmasıyla da meydana gelebilir. Derinin kat aralarında nemli ve sıcak bölgelerde büyüyen kasık mantarı virüsü, cinsel organın yanında başlayarak, yavaş yavaş vücudun içerisine girmeye çalışmakta ve kendisini daha uzun süreli yaşatacak bir ortam bulmak için giriş yolları deneyecektir. Erkeklerde cinsel organ dışa doğru yer aldığından virüsün buradan vücuda girmeye çalışması zor olacaktır. Bayanlarda ise cinsel organ vücudun içine yerleşik olduğundan dolayı, kasık mantarı virüsünün buraya yerleşmesi çok daha kolay olacaktır. Dolayısıyla bu virüsten en çok kadınlar etkilenirler.

Kasık Mantarı Tedavisi

Kasık mantarı , “Candida Albicans” adı verilen diğer bir mantar çeşidiyle de karşılaşabilir. Bu virüs eşeyli olarak üreyen maya tipi bir mantar türüdür ve vajinal mantar enfeksiyonlarının fırsatçı virüsü olarak tanınır. İnsan vücudunda yaşayan tüm organizmalardan, yetişkin insanların %30-40 ‘ ının ağız ve sindirim sistemi içerisinde, kadınların vajinalarında ise %20-30 civarında bulunabilmektedir. Bu oranlar vücuda zarar vermeyen yüzdelerdir. Vücuda alınan kasık mantarı ilacı ve ilaçları ile özellikle tedavi amacıyla kullanılan antibiyotikler, diğer organizmaların oran dengesini bozarak kasık mantarını tetikleyecek şekilde mantarların büyümesine yol açar. Bu nedenle kasık mantarını oluşturan temel sebepler vücudumuza aldığımız organik olmayan maddeler diyebiliriz. Doğal beslenme ve doğal yollardan tedaviye gidilmesi gereken bu enfeksiyonda dikkat edilmesi gereken husus hastalığın tekrarlamaması için tedbir almaktır.

Kasık mantarı erkeklerde az görülse de cinsel organa yakın bölgede meydana gelebilir. Virüs, vücudun içerisine girebilmek için cinsel organa bulaşmaya çalışır. Genelde penis üzerinde yara, kabarcık ve kaşıntı şeklinde kendisini gösterir.

Daha geniş bilgi için “Doğal Kasık Mantarı Tedavisi” adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

Doğal Kasık Mantarı Tedavisi

Kasık Mantarı ya da başka bir hastalığın en temel çözümü, hastalığın doğal yollarla tedavisinin olup olmadığına bakmaktan geçer. Eğer böyle bir tedavi varsa doktora gitmeden önce bunun araştırılması gerekir. Bahsettiğimiz hastalık, kasık mantarı olduğu için doktorun bize vereceği tedavi, ilaç,  kasık mantarı kremi ve hastalığı en çok tetikleyen antibiyotik olmaktan öteye maalesef geçemeyecektir. Yapılan araştırmalar ve hastalığı bire bir yaşamış kişilerden tecrübelerle, antibiyotik, kesinlikle bu enfeksiyonun tedavisi değildir. Dolayısıyla antibiyotik kullanan kişiler bu hastalığın geçmediğini, tekrar ettiğini ve daha çok acı çektirdiğini söylemişlerdir.

Kasık Mantarı Nasıl Tedavi Edilir?

Kasık mantarı tedavisinde kullanabileceğimiz modern tıp tedavileri, doğal yollarla vajinal mantar tedavisi ve alternatif tedaviler mevcuttur. Ancak yukarıda bahsettiğimiz nedenlerden dolayı modern tıbbın bu konuda çaresiz kaldığını ne acı ki söylemek durumundayız. Doğal yöntemlerden biri ve en etkilisi de  “Doğal Vajinal Mantar Tedavisi” dir.

İlgili Konular :

vajinal mantar tedavisi