Google+

Candida Mantar Hastalığı

Posted by in Candida Mantar Hastalığı

Candida Mantar Hastalığı Nedir?

Candida Mantar HastalığıCandida mantar hastalığı ‘nı incelemeden önce candida mantarının ne olduğunu tanımlayalım. Candida bir maya bakterisi türüdür. Tüm canlılarda bulunur ve uygun olan ortamlarda kendisini çoğaltarak yaşamına devam eder. Laboratuar incelemelerinde candidanın kaygan, gri-beyaz renkte ve yoğun bir akışkanlığa sahip olduğu gözlemlenmiştir. Ancak kendisini çoğaltacak dış bir tür bulamadığından dolayı üreyememiştir. Doktorların üzerinde hemfikir oldukları en önemli nokta, candida maya bakterisinin uzun süreli antibiyotik kullanımında kadınların vajinal bölgesinde kendisini dışa vurduklarıdır.

Vücutta genelde lenf sistemi içerisinde, vücuda yardım eden bir bakteri türü olmasına rağmen, dış etkenler bu bakterinin, özellikle kadınlara düşman haline gelmesini sağlar. Aşırı ilaç ve antibiyotik kullanımı, vücut temizliğinin yetersiz kalması, ter, temiz olmayan tuvalet yüzeylerinin vücutla teması, iç çamaşırların ( bayanlarda ) ortak kullanımı ve bir çok neden candida mantar hastalığının ortaya çıkmasını tetikler.

Candida mantar hastalığını tetikleyen un ve unlu mamüller, tuz, şeker, peynir, mantar, mısır gibi besinlerin aşırı tüketimi neden olurken ; eklem ağrıları, kabızlık, gaz sancısı, aşırı yorgunluk, stres ve depresyon da hastalığın ileri safhalarında görülen belirtilerdir.

Candida Mantar Hastalığı İlaçları

Candida mantar hastalığı nı ayrıca genetik olarak gözlemlemek mümkündür. Eğer anne-baba bireylerde candida mantar hastalığı varsa, çocuklara geçme ihtimalini de birlikte getirir. Baba-oğul genelde taşıyıcı durumdadır ve hastalığın etkilerini hissetmezlerken; anne-kız bu hastalığı geçiren bireyler olurlar. Bu nedenle çiftlerin evlenmeden ya da yeni bir bireyi dünyaya getirme kararı almadan evvel bu hastalığın teşhis ve tedavisini yapmaları gözden kaçırılmayacak derecede büyük öneme sahiptir.

Eminiz ki internette araştırma yaparak sayfamıza ulaştınız. Candida mantar hastalığı ‘na doğal yollarla çözüm sunabilen maalesef  çok kaynak yoktur. İlaç, antibiyotik ve kremler bu hastalığın tedavisi olmak yerine bir nevi besleyicisi olurlar. Bu nedenle sizlere candida mantar hastalığınızı (vajinal mantar) doğal yollarla tedavi edebileceğiniz, kendim hazırlayıp kitap haline getirdiğim bir kaynak önereceğim. İki buçuk sene candida mantar hastalığı ile mücadele etmiş ve sonunda şifayı bulmuş birisi olarak, doğal vajinal mantar tedavisi kitabımı okumanızı tavsiye ediyorum. Candida mantar hastalığına bitkisel çözüm olmasının yanında doktora gitmeye gerek kalmadan, antibiyotik, ilaç ve krem kullanmadan, evinizde uygulayıp kısa sürede kurtulabileceğiniz tedavi yöntemleriyle çok kısa sürede sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Candida mantar hastalığına yakalanmamak için antibiyotiklerden olabildiğince uzak durmalıyız. Gebe isek, hamileliğin altıncı ayından itibaren bağışıklık sistemimiz daha da savunmasız olacağı için mutlaka vitamin almalı ve doğal gıdalarla beslenmeliyiz. İç çamaşırımızın naylon içermediğinden emin olmalıyız. Bunun yerine pamuktan imal edilmiş iç çamaşırları kullanmalıyız.

Candida Mantar Hastalığı Bitkisel Tedavi

Candida mantar hastalığı günümüzde oldukça yaygındır. Kadınların %80 i hayatları boyunca üç-dört kez bu hastalığa maruz kalabilmektedir. Temel belirtileri, vajinal bölgede meydana gelen sık kaşıntılar, kızarıklıklar, akıntılar ve son evresinde kötü koku oluşumudur.  Tedavi edilmezse vücutta kalıcı hale gelebilir ve hasta bununla yaşamaya devam etmek zorunda kalabilir. Candida mantar hastalığınız varsa ve tedavi yolu arıyorsanız vajinal mantar tedavisi yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Konular:

Mantar Hastalığına Bitkisel Çözüm

Doğal Vajinal Mantar Tedavisi E-Kitabı Ürün İncelemesi

Vajinal Kaşıntı

Vajinal Akıntı

vajinal mantar tedavisi